Muzikinė kelionė Editos Piaf istorijos vingiais

2023 10 14


Penktadienio vakarą ištikimiausi legendinės prancūzų dainininkės kūrybos gerbėjai rinkosi į Šiaulių kultūros centre vykusį koncertą „Muzikinė Editos Piaf istorija“. Pirmą kartą klausytojams pristatytai programai jėgas suvienijo charizmatiškoji solistė iš Latvijos Aija Vitolina, daugelio tarptautinių bei respublikinių konkursų laureatas, prizininkas akordeonininkas Jonas Vozbutas ir tikri savo srities profesionalai – Šiaulių bigbendas (meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis). Romantišką muzikinį vakarą susirinkusiems nemokamai dovanojo renginį organizavusi Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“.

Koncerto vedėja Raimonda Sližienė, vakaro pradžioje klausytojams pažadėjusi, kad šie bus pakerėti meilės kupinos prancūziškos dvasios, pažadą tęsėjo. Užburiančių, puikiai visiems pažįstamų melodijų pagalba žiūrovai trumpam persikėlė į Eliziejaus laukus, paklaidžiojo jaukiomis Paryžiaus gatvelėmis, skambant jam būdingiems akordeono garsams.

Legendinė Edita Piaf anapilin iškeliavo prieš šešis dešimtmečius, tačiau laikui nepavaldžios dainos tebegyvuoja ir po jos mirties. Šie kūriniai atspindi garsios dainininkės gyvenimą, jo pakilimus ir nuosmukius, džiaugsmus ir itin skausmingus išgyvenimus. „Mano gyvenimas buvo pasibaisėtinas ir tuo pačiu – nuostabus, nes visada jį labai mylėjau“, - vakaro metu buvo prisiminti žymiausios visų laikų prancūzų atlikėjos pasakyti žodžiai. Jie geriausiai atspindi muzikinio jos gyvenimo istoriją, kupiną ir liūdnų, ir nuotaikingų melodijų.

Šiaulių bigbendo meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis itin taikliai šios programos atlikėja pasirinko aksominio balso savininkę Aiją Vitoliną, kuri yra sukaupusi daugiau nei 20 metų sceninę patirtį, taip pat dalyvavo nacionaliniame „Eurovizijos“ dainų konkurse, įvairiuose televizijos projektuose bei miuzikluose. Jos atsidavimas ir įsijautimas į atliekamus kūrinius tikriausiai ne vieną klausytoją privertė suabejoti, ar ji – iš tiesų viešnia iš Latvijos, o ne pačios Prancūzijos.

Paryžius neįsivaizduojamas be akordeono garsų, juos koncerte puikiai perteikė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtinis, talentingas, instrumentą puikiai valdantis akordeonininkas Jonas Vozbutas. Jis yra šių metų Šiaulių miesto savivaldybės jaunojo menininko stipendijos laureatas, 2020 m. tapęs projekto „Lietuvos talentai. Supervaikai“ nugalėtoju, grojantis sudėtingiausius ir aukščiausio lygio kūrinius.

Anšlaginio koncerto salėje vos tilpo visi norėję jį pamatyti žiūrovai, tad nenuostabu, kad kiekvienas atlikėjų kūrinys buvo palydimas audringų ovacijų, o atsisveikindama publika plojo atsistojusi.

Kviečiame pasigrožėti įsimintiniausiais Paryžiaus Šiauliuose vakaro momentais, kuriuos užfiksavo Olena Muzychenko.

Nuotraukos