Džiazo spalvomis nutapytas Šiaulių bigbendo 20-ojo jubiliejaus koncertas

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Džiazo spalvomis nutapytas Šiaulių bigbendo 20-ojo jubiliejaus koncertas
2023 04 16


Šeštadienio vakarą Šiaulių bigbendas sukvietė šiauliečius į šventinį 20-ties metų veiklos jubiliejaus koncertą. Į Šiaulių kultūros centro Didžiąją salę pasveikinti orkestro atvyko scenos bičiuliai, solistė iš Prancūzijos Viktorija Gečytė ir vokalinė grupė „Framest“ iš kaimyninės Latvijos bei gausybė svečių ir džiazo muzikos gerbėjų.

 

Besirenkančiai publikai jubiliatai parengė nedidelę staigmeną. Laukdami koncerto pradžios jie turėjo galimybę grįžti laiku atgal ir fotonuotraukose stebėti bigbendo gyvavimą nuo pat pradžios iki dabar. Pirmąją koncerto dalį užvedančiu „Battle Hymn of Republic“ kūriniu pradėjo vakaro kaltininkai, vadovaujami energingojo meno vadovo ir dirigento Raičio Ašmanio. Renginio vedėjas, muzikologas Viktoras Gerulaitis prisijungė po pirmojo pasirodymo. Priminęs trumpą kolektyvo istoriją, pakvietė garbingus svečius tarti sveikinimo žodžius. Lietuvos Respublikos Seimo narys Stasys Tumėnas negailėjo nuoširdžių linkėjimų bei apdovanojo kolektyvo veteranus simbolinėmis dovanomis. Netrukus muzikinę staigmeną įteikė ir Šiaulių bigbendo bičiuliai. Pianistas Povilas Jaraminas skyrė kūrinį „My Funny Valentine“, o buvęs kolektyvo meno vadovas ir dirigentas Jaroslavas Cechanovičius užbūrė svajingais gitaros akordais. Pirmąją šventinio koncerto dalį užbaigė iš Prancūzijos atvykusi džiazo diva Viktorija Gečytė, kuri lengvumo ir elegancijos kompozicijomis virpino klausytojų širdis.

 

Antrąją koncerto dalį tęsė solistė Viktorija Gečytė. Aksominis atlikėjos balsas, susiliejęs su Šiaulių bigbendo skleidžiamomis natomis, lengvais potėpiais tarsi tapė džiazo paveikslus salės erdvėse. Nuskambėjus keletui kūrinių sveikinimus skyrė Šiaulių miesto vicemeras Justinas Švėgžda ir Šiaulių miesto savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė. „Labai noriu pasidžiaugti, kad miestas turi tris gražius, profesionalius meno kolektyvus, kuriuos globoja koncertinė įstaiga „Saulė“ ir būtent Šiaulių bigbende groja patys geriausi, aukščiausio lygio muzikantai Lietuvoje. Tokia muzika turi skambėti mieste, nes miestas be tokios muzikos niekada nemokės nei improvizuoti, nei džiazuoti, nei būti laisvas ir stiprus.“, – mintimis dalijosi D. Kinčinaitienė. Po svečių kalbų klausytojai toliau mėgavosi džiazo improvizacijomis. Vakaro vedėjas Viktoras Gerulaitis pristatė ir pakvietė prie Šiaulių bigbendo prisijungti charizmatiškuosius vokalinės grupės „Framest“ narius. Nuo klasikos ir džiazo iki popmuzikos ir kitų žanrų, atliekamų originaliomis a capella aranžuotėmis jaunieji svečiai jau pirmomis natomis publiką užliejo energijos banga. „Esame sujaudinti, jog galime kartu paminėti draugų ypatingą sukaktį. Visuomet atvykę į Šiaulius jaučiamės kaip namuose, jaukumas, draugiškumas ir rūpestis neapsakomas. Iš visos širdies linkime Šiaulių bigbendui gyvuoti, tobulėti ir nesustoti skleisti nuostabios muzikos, juk ji tarsi vaistas, kuris išgydo visus.“, – linkėjimus Šiaulių bigbendui skyrė „Framest“ nariai. Įspūdingą šventinį vakarą Šiaulių bigbendas ir vokalinė grupė užbaigė viena iš gražiausių Stevie Wonder dainų „I wish“.

 

Jubiliatai buvo pagerbti ir apdovanoti ne tik išskirtinėmis dovanomis, gėlėmis, padėkos raštais, bet ir milžinišku klausytojų ir kviestinių svečių dėmesiu. Didžiojoje salėje susirinkusi publika, pakilusi iš vietų, negailėjo ovacijų ne tik jubiliatams, bet ir jų svečiams, tą vakarą pasidalijusiems viena scena. Tiek žiūrovai, tiek vakaro svečiai Šiaulių bigbendui linkėjo kuo ilgesnių kūrybinės veiklos metų ir neblėstančios meilės muzikai. Kviečiame pasigėrėti jubiliejinio koncerto akimirkomis, kurias įamžino Šiaulių koncertinės įstaigos „Saulė“ komunikacijos vadybininkė Kamilė Mušauskienė.