Moksleiviams – proga susipažinti su pučiamaisiais instrumentais

2023 12 12


Vakar Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos moksleiviai – nuo antrokų iki aštuntokų – dalyvavo Šiaulių pučiamųjų orkestro surengtame muzikiniame edukaciniame projekte „Susipažinkime, mes – pučiamieji instrumentai“. Renginį vedusi Raimonda Sližienė paeiliui kalbino orkestro muzikantus, prašydama ne tik sugroti susirinkusiems, bet ir pasidalinti įdomiais faktais apie skirtingus instrumentus.

Pirmoji moksleiviams „prisistatė“ aukščiausią natą orkestre grojanti fleita, dar vadinama didžiąja. Susirinkusieji turėjo galimybę išgirsti ir šio instrumento atmainos, gerokai mažesnės – pikolo fleitos garsus. „Ar žinote, kad fleita gali kainuoti brangiau už mašiną?“, – mažųjų klausytojų smalsumą žadino fleitininkas Virginijus Barzinskis.

Tokių įdomybių apie instrumentus edukacijos metu moksleiviai girdėjo ne vieną. Jie turėjo progą susipažinti su vieninteliu juodos spalvos instrumentu orkestre – klarnetu. Išgirdo, kad fagotas, išvertus iš italų kalbos reiškia „malkų ryšulys“, o juo orkestre grojantis Aristidas Kildušis šį instrumentą pristatė, kaip vienintelį net į keturias dalis išsiardantį instrumentą orkestre.

Renginio vedėja juokavo, kad norint groti trombonu, reikia ilgų rankų, o kūriniu „Dramblys“ prisistatęs  tūba grojantis Saulius Damaševičius pasiūlė vaikams patiems pamėginti pūsti didžiausią orkestro instrumentą. Tai pavyko ne kiekvienam.

Ar teko girdėti, kad jei ištiestumėte lyg sraigę susiraičiusią valtorną, jos ilgis siektų daugiau nei 4 metrus, o štai miško ragas, kurį pūtė Vitas Brūzga, gali sugroti tik penkias natas.  

Šiaulių pučiamųjų orkestro meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis bei dirigentas Gediminas Brūzga moksleiviams atskleidė dirigavimo subtilybes ir kvietė pabandyti diriguoti patiems. Edukaciją vainikavo mini koncertas, leidęs susirinkusiems išgirsti skirtingų stilių muzikos kūrinius, tokius kaip čarlstonas ar polka.

Jei norite, kad muzikinė edukacija „Susipažinkime, mes – muzikos instrumetai“ atkeliautų ir į Jūsų mokyklą, kreipkitės į ją organizuojančios Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ kultūrinės veiklos vadybininkę Oleną Muzychenko mob. +370 621 09 689 arba el. paštu olena.muzychenko@saule.lt. Ši edukacija gali būti apmokama iš Šiaulių miesto kultūros krepšelio lėšų. Mokykloje ji organizuojama, susirinkus ne mažesniam nei 200 dalyvių skaičiui, tačiau kreiptis į organizatorių gali ir mažesnės mokinių grupės, tuomet bus ieškoma galimybių keletą šių grupių sujungti ir surengti kelių skirtingų mokyklų moksleivių klasių bendrą edukaciją vienoje iš Šiaulių miesto salių. Edukacija orientuota į 1-8 klaisų moksleivius. 

Įdomiausius edukacijos momentus užfiksavo Olena Muzychenko.

Nuotraukos