Šalies gimtadienio dieną Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ dovanojo jaudinančią programą

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Šalies gimtadienio dieną Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ dovanojo jaudinančią programą
2023 02 17


Lietuvos valstybės atkūrimo dienos popietę šiauliečiai rinkosi į Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčią paminėti mūsų šalies 105-ąjį gimtadienį. Šventiniame koncerte skambėjo Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“, smuikininkų Vilhelmo ir Viktorijos Čepinskių bei jaunųjų muzikančių – 1-osios muzikos mokyklos mokinės, pianistės Urtės Adomaitytės (mokytoja Neringa Krikščiūnė) ir Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokinės, smuikininkės Bernadetos Januškaitės (mokytoja Nijolė Prascevičienė) dovanojami kūriniai.

 

Renginiui pasirinkta programa išties neeilinė – klausytojai užgniaužę kvapą mėgavosi bažnyčios skliautuose sklindančia muzika. Nuskambėjus pirmiesiems Vinco Kudirkos „Tautiškos giesmės“ garsams, susirinkusieji pakilo iš savųjų vietų ir drauge su orkestru pradėjo šį šventinį koncertą. Klausytojai neslepė jaudinančių emocijų skambant J. Naujalio, Maironio kūriniams „Oi neverk, Matušėle“ bei „Lietuva brangi“, kurių aranžuotes 2 smuikams ir styginių orkestrui specialiai šiai progai paruošė Vilhelmas Čepinskis. „Programą Vasario 16-ajai dėliojau neatsitiktinai. Ketinu kiekvienais metais, o gal ir dažniau, parašyti lietuvių genijų, tokių kaip: J. Naujalis, V. Kudirka, Maironis, dainų aranžuotes. Tai yra mūsų kultūros valstybingumo pamatai, kuriuos turėtume puoselėti“, – ateities planais dalijasi Maestro. Publikos susižavėjimas neišblėso viso koncerto metu. Kartu su orkestru pasirodė ir jaunosios mūsų miesto muzikantės – Urtė Adomaitytė ir Bernadeta Januškaitė. Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“ meno vadovas Vilhelmas Čepinskis pabrėžia, kad neretai stengiasi į ruošiamas koncertines programas įtraukti ir muzikos meno besimokančius vaikus, nes tai yra nepaprastai svarbus momentas jų tobulėjime – turėti galimybę vienoje scenoje pasirodyti su profesionaliu orkestru.

 

Šventinį koncertą dar ypatingesniu padarė pilnutėlė bažnyčia susirinkusių žiūrovų. Šie po kiekvieno nuskambėjusio kūrinio muzikantus palydėjo gausiais plojimais ir ovacijomis. Sveikinimo kalbą po muzikinės valandos tarė ir Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, kuris taip pat neslėpė susižavėjimo renginio dalyviais bei šventine programa. Kviečiame pasigrožėti akimirkomis iš Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti skirto koncerto, kurias įamžino Kamilė Mušauskienė.