„Saulė“ turi naują vadovą

2023 11 16


Nuo gruodžio pradžios Šiaulių koncertinei įstaigai pradės vadovauti naujas direktorius. Spalio pabaigoje įvykusį konkursą į įstaigos vadovo pareigas laimėjo šiaulietis, vadovaujantis Šeduvos kultūros ir amatų centrui, Vaidotas Katutis.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė informavo, kad konkurse dalyvavo trys kandidatai, kurie turėjo pristatyti veiklos programą ir pokalbio metu papasakoti apie turimas įstaigos vizijas artimiausiems metams. Anot vedėjos, konkurso laimėtojas išsiskyrė savo patirtimi.

Konkurso sąlygose buvo reikalaujama 2 metų vadovaujamo darbo patirties. Kiti du pretendentai vadovavo projektinėms įstaigoms, kuriose nebuvo daugiau darbuotojų. Vedėja mano, kad šioje vietoje yra įstatymo spraga. Pretendentas vadovaujamojo darbo patirtį gali turėti vadovaudamas viešajai įstaigai, organizacijai, kuri perka paslaugas, įgyvendina projektus, tačiau vadovavimo kolektyvui patirties toks vadovas neturi.

Su V. Katučiu darbo sutartis bus sudaryta penkeriems metams. Jis Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje yra įgijęs viešojo valdymo magistro laipsnį bei Šiaulių universitete – estrados meno teatro bakalaurą. V. Katutis taip pat yra populiarios grupės „Kitava“ narys. Jis su Šiaulių demokratų sąrašu „Vardan Lietuvos“ dalyvavo vietos savivaldos rinkimuose, tačiau į miesto Tarybą neišrinktas.

Konkursas į koncertinės įstaigos „Saulė“ direktoriaus pareigas buvo paskelbtas, kai šių metų sausį meras Artūras Visockas atšaukė iš pareigų ilgametį įstaigos vadovą Saulių Kaunecką. Jam buvo priekaištaujama dėl užsitęsusios įstaigos koncertinės salės rekonstrukcijos. Beveik metus įstaigai laikinai vadovo Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Nors įstaigos pastato priestatas jau užbaigtas ir kolektyvai jame repetuoti gali, pačios koncertinės salės remontas, apaugęs skandalais ir teismais, vis dar tęsiasi. Savivaldybė žada, kad salė atvers duris kitų metų pirmą pusmetį. Trejus metus trunkančios rekonstrukcijos užbaigimu jau teks rūpintis naujam vadovui.

„Šiaulių krašto“ inf.