„Saulės vasaros koncertų“ ciklas klausytojams dovanos 12 nemokamų koncertų

  • Titulinis
  • Naujienos
  • „Saulės vasaros koncertų“ ciklas klausytojams dovanos 12 nemokamų koncertų
2024 05 20


Tradicinis Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas ciklas „Saulės vasaros koncertai“ šiemet šiauliečius ir miesto svečius kvies susitikti jau septintą kartą. Trys profesionalūs „Saulės“ kolektyvai – Šiaulių bigbendas, Šiaulių pučiamųjų orkestras, Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ su gausiu bičiulių bei kolegų būriu lepins klausytojus gyvos muzikos garsais! 

Nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesių 12 nemokamų itin kokybiškos muzikos koncertų nuskambės Šiaulių centrinio bulvaro amfiteatre, koncertų salėje „Saulė“ bei kitose miesto erdvėse. Renginius finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.

Jau šį trečiadienį, gegužės 22-ąją ciklą koncertu „Pavasario balsai“ atidarys Šiaulių pučiamųjų orkestras drauge su Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos bei Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos auklėtiniais. Paskutinėmis pavasario dienomis dar galėsite išgirsti „Lotynų Amerikos hitus Bigbendo muzikos garsais“, atliekamus Šiaulių bigbendo, o į koncertą „Dainų bulvaro muzika“ pakvies Šiaulių Dainų muzikos mokyklos mokiniai bei meno kolektyvai.

Net keturi itin skirtingi pasirodymai laukia žiūrovų birželį. Pirmosiomis mėnesio dienomis nuskambės bendras Šiaulių pučiamųjų orkestro, S. Sondeckio menų gimnazijos mokinių ir solistų Adrijanos Balsytės, Romualdo Juzukonio bei Virginijaus Barzinskio koncertas.

Birželio 7-ąją numatytu ciklo renginiu į Šiaulių miesto kultūrinį gyvenimą po keleto metų pertraukos sugrįš koncertų salė „Saulė“. „Pirmajame koncerte „Birželio Allegro“ atnaujintoje didžiojoje koncertinės įstaigos scenoje pasirodys ne tik visi trys mūsų orkestrai, bet ir Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“, o taip pat solistai: Liudas Mikalauskas, Egidijus Bavykinas, akordeonininkas Jonas Vozbutas ir smuikininkai Vilhelmas Čepinskis, Viktorija Čepinskienė bei Jūratė Stakvilevičienė. Tai – vienintelis ciklo koncertas, į kurį žiūrovai bus įleidžiami su kvietimais“, – ypatingo renginio koncertinės įstaigos „Saulė“ gyvenime kviečia nepraleisti jos vadovas Vaidotas Katutis. Planuojama, kad kvietimus į šį koncertą bus galima atsiimti nuo gegužės 27 d. pradėsiančioje veikti „Saulės“ kasoje (Tilžės g. 140) bei elektroninėje bilietų platinimo sistemoje. Daugiau informacijos nuo minėtos datos ieškokite įstaigos oficialioje internetinėje svetainėje www.saule.lt.

Birželį pasirodymais muzikiniame cikle „Saulės vasaros koncertai“ užbaigs folkloro ansamblis iš Vokietijos „Dürrwanger Danzfreunde“, Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ folkloro ansamblis „Salduvė“ bei Šiaulių pučiamųjų orkestras.

Organizatoriai siekia klausytojams pristatyti ne tik jau puikiai jiems žinomus, bet ir naujus atlikėjus. Vienas tokių liepos mėnesį koncerte „Muzikinis ekspresas: OMAHA – ŠIAULIAI“ kartu su Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijos jaunaisiais atlikėjais ir miesto „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestru „Romuva“ pasirodysiantis jaunimo džiazo ansamblis „MAYJO“ iš Omahos, JAV.

„Siekiame, kad mūsų rengiamas ciklas pasiūlytų kuo įvairesnius muzikos žanrus skirtingo amžiaus klausytojams. Rugpjūtį ciklą vainikuos dar keturi koncertai, kuriuose daugiausia pasirodys jaunieji atlikėjai. Į sceną žengs grupė „Innerbloom“, „Vasaros rečitalį“ susirinkusiems dovanos Kamilė Fokaitė (sopranas) ir Lukas Sandhu (baritonas). Ciklą uždarys pernai metų Jaunųjų Lietuvos Šiaurės regiono atlikėjų ir grupių konkurso „Šiaurės pašvaistė“ finalininkų koncertas, kurio metu Šiaulių bigbendas pasirodys su grupe „Kasetė“ ir soliste Neila Šliauteryte“, – pasakojo V. Katutis.

Koncertus ves Raimonda Sližienė ir Gretė Každailytė.

Išsamią „Saulės vasaros koncertų“ programą rasite Koncertų salė „Saulė“ feisbuko paskyroje.

Kviečiame apsilankyti ciklo renginiuose! Visi koncertai nemokami! Esant blogam orui, Šiaulių amfiteatre po birželio 7 d. numatyti koncertai bus perkeliami į koncertų salę „Saulė“, Tilžės g. 140.

Olenos Muzychenko nuotr.