Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos muzikos ir teatro akademija

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos muzikos ir teatro akademija
2024 02 09


Vakar Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ vadovas Vaidotas Katutis ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) rektorė doc. dr. Judita Žukienė pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Abi šalys tikisi, kad jau kelis metus puoselėjamus įstaigos ir akademijos draugiškus ryšius „Saulės“ inicijuota sutartis leis dar labiau sustiprinti ir praplėsti. 

Pernai metų pabaigoje konkursą Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ vadovo pareigoms užimti laimėjęs V. Katutis vienu didžiausių savo veiklos prioritetų ir tikslų laiko jaunų žmonių įtraukimą į įstaigos veiklą. „Norėčiau ateityje papildyti trijų mūsų kolektyvų – Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“, Šiaulių pučiamųjų orkestro ir Šiaulių bigbendo gretas jaunaisiais muzikantais.

O kol kas tikiu, kad mūsų įstaigos bendradarbiavimas su Lietuvos muzikos ir teatro akademija bus abipusiai naudingas. Studentams-solistams suteiksime erdvę ir sudarysime visas reikiamas sąlygas periodiškai pasirodyti koncertinėse trijų mūsų kolektyvų programose. O mūsų įstaigos kolektyvų ir jaunosios kartos pradedančiųjų muzikantų bendri renginiai viliuosi atras ir pritrauks tą klausytojų ir lankytojų auditoriją, kurios iki šiol įstaigos veikla nedomino“, – lūkesčius išsakė V. Katutis.

Pasirašydamos dviejų metų bendradarbiavimo sutartį šalys sutarė dalintis gerąja darbo patirtimi, konsultuoti ir teikti pagalbą vykdant kultūrines, menines ir edukacines veiklas, organizuoti bendrus renginius ir vykdyti bendrus projektus, kitus kultūrinius renginius, esant galimybei sudaryti sąlygas akademijos studentams atlikti praktiką (atlikėjų, vadybinę ir stebimąją) koncertinėje įstaigoje „Saulė“.

Jau kelis metus vieno iš „Saulės“ kolektyvų – Šiaulių pučiamųjų orkestro meno vadovo ir dirigento Sigito Vaičiulionio iniciatyva LMTA studentai-solistai ne kartą pasirodė scenoje drauge su jo vadovaujamu orkestru   „Saulės“ organizuotuose renginiuose. Ateityje tokių renginių turėtų tik daugėti.

Pasirašant sutartį Lietuvos muzikos ir teatro akademijos erdvėse be abiejų įstaigų vadovų taip pat dalyvavo Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“ meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis, LMTA Mokslo ir meno prorektorė doc. dr. Ramunė Balevičiūtė bei muzikos fakulteto dekanas prof. Deividas Staponkus. LMTA rektorė doc. dr. Judita Žukienė šio susitikimo metu pabrėžė patrauklių darbo sąlygų akademiją baigusiems studentams sukūrimo svarbą. Jos manymu, norėdamos pritraukti jaunuosius muzikos srities specialistus pasiūlydamos darbo vietas, galėtų kooperuotis iš karto kelios įstaigos, pavyzdžiui, koncertinės įstaigos galėtų vienytis su muzikos įstaigomis, konservatorijomis.

Paklaustas apie įžvelgiamas „Saulės“ ir LMTA bendradarbiavimo perspektyvas, maestro V. Čepinskis taip pat neslėpė, kad „Saulės“ laukia rimti išbandymai, siekiant jaunus muzikinius talentus iš Vilniaus ateityje suvilioti darbu Šiaulių koncertinės įstaigos kolektyvuose. „LMTA studentams Vilniuje sudarytos sąlygos baigiamuosius darbus pristatyti su prestižiniu Šv. Kristoforo kameriniu orkestru. Atsivežti žmogų iš Vilniaus – sudėtinga, todėl siekiant jaunuolius po studijų sudominti darbu Šiauliuose, „Saulė“ turės pasiūlyti itin patrauklias sąlygas, tame tarpe ir finansines, būsto nuomos. O kol kas laukiu, kad tas bendradarbiavimas su LMTA realiai prasidėtų, virstų abipusiai naudingais renginiais, koncertais, projektais“, – kalbėjo dirigentas.

Bendradarbiavimo sutarties pasirašymo akimirkas užfiksavo Gražina Urbonavičė.