Šiaulių simfoninio orkestro ir italų tenorų trio koncertai sušildė žiūrovų širdis

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Šiaulių simfoninio orkestro ir italų tenorų trio koncertai sušildė žiūrovų širdis
2023 10 10


Praeitą savaitgalį Šiaulių pučiamųjų orkestras, Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ ir Italijos tenorų trio – Gianluca Paganelli, Fabio Andreotti, Mauro de Santis dovanojo tris bendrus romantiškus koncertus Lietuvos bei Latvijos klausytojams.

Didžiausio susidomėjimo svečiai sulaukė tūkstantį žiūrovų talpinančioje Liepojos „Didžiojo gintaro“ salėje, kurioje beveik neliko tuščių vietų. Ovacijų jiems nepagailėjo ir Klaipėdos, Panevėžio publika. Visuose koncertuose susižavėję klausytojai plojo atsistoję, įsijautę į ugningas melodijas lietuvaičiai net šoko, vakariniais rūbais ypatingam renginiui pasipuošę Latvijos žiūrovai buvo santūresni. Koncertai publikos pageidavimu baigėsi vienos žinomiausių arijų iš „Traviatos“ operos pakartojimais ir nuotraukomis su atlikėjais.

Besiruošdamas pasirodymams tenorų trio ne tik repetavo drauge su Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ suburto simfoninio orkestro muzikantais, bet ir apsilankė Kryžių kalne, ragavo lietuviškos virtuvės patiekalų. Kokie įspūdžiai iš pirmos viešnagės Lietuvoje?

Svečiai vienbalsiai tikino, kad emociškai jiems didžiausią įspūdį paliko Kryžių kalnas. „Vienaip jautiesi, kai matai tą vietą nuotraukose, visai kitas jausmas, kai išvysti tą kalną savo akimis. Tikrai įsimintina vieta“, – sakė pašnekovai.

Pirmą kartą su Šiaulių pučiamųjų ir Šiaulių kameriniu orkestrais koncertavusiems tenorams šis bendradarbiavimas buvo malonus. „Susidarė įspūdis, kad orkestrantams nuoširdžiai patinka itališka muzika“, – tikino svečiai.

Italijoje labai stiprus nacionalinio tapatumo jausmas, tai akivaizdžiai savo itin emocionaliai atliekamais kūriniais pademonstravo tenorų trio. Lyg jų gimtosios šalies karšti saulės spinduliai džiugina visus ten apsilankančius, svečiai sušildė susirinkusius į jų koncertus savo nuostabiu dainavimu. Atsisveikindami neslėpė, kad mielai sugrįžtų į Lietuvą, jei sulauktų kvietimo čia pasirodyti ateityje.

Kviečiame pasigrožėti įsimintiniausiais koncertų momentais, kuriuos užfiksavo Olena Muzychenko.