Tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2023“ kvies keliauti džiazo ritmais

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2023“ kvies keliauti džiazo ritmais
2023 06 02


Ateinantį savaitgalį, birželio 9 ir 10 dienomis, į Šiaulių miestą sugužės profesionalių bigbendų ir džiazo muzikos atlikėjų būrys. Saulės Laikrodžio aikštėje vyks XIV tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2023“. Scenoje išvysime svečius ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Prancūzijos, Ukrainos, JAV, Norvegijos, Ispanijos ir Latvijos.

Šventės organizatorė – Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ neslepia džiaugsmo spalvinga šių metų  festivalio programa, pripildyta įvairių žanrų muzikos, kuri tikrai ras savo klausytojus. „Šiemet pavyko pasikviesti muzikantų net iš šešių pasaulio šalių, o tai mus be galo džiugina. Publika turės progą išgirsti klasikos, svingo, latino džiazo, folkmuzikos ir kitais muzikiniais prieskoniais paįvairintų mėgėjų padžiazuoti kartu po atviru dangumi“, – apie būsimą renginį pasakojo koncertinės įstaigos „Saulė“ kultūrinės veiklos vadybininkė Jovita Gadeikienė.

Kasmet vis augantį ir tobulėjantį tarptautinį festivalį atidarys ne kartą mūsų mieste viešėję kauniečiai. Miestiečiams gerai pažįstamas Kauno bigbendas drauge su žinomu trimitininku iš pajūrio Vytautu Grubliausku ruošia legendiniam atlikėjui Luisui Armstrongui dedikuotą programą ir žada muzikinėmis interpretacijomis prasismelkti į kiekvieno klausytojo sielos kampus. Juos keis festivalio šeimininkai, numylėtas ir didžiuotis verčiantis Šiaulių bigbendas. Su kolektyvu scenoje nepaprastas kompozicijas publikai dovanos be galo gabi ir išraiškinga atlikėja bei kompozitorė Viktorija Pilatovič, atvyksianti tiesiai iš saulėtosios Ispanijos. Paskui scenos erdvę užvaldys iš kaimyninės šalies atvykę Latvijos radijo bigbendo nariai. Šis orkestras atsiveža neįtikėtinai talentingą saksofono meistrą iš JAV – Bobą Mintzerį. Savo šalyje ir pasaulyje gerai žinomas saksofonininkas, kompozitorius, aranžuotojas, gausybės apdovanojimų, įskaitant ir „Grammy“, laimėtojas publikai ruošia tikrą džiazo vakarėlį. Pirmosios festivalio dienos koncertus užbaigs džiazo orkestras „Ojkos“ iš Norvegijos. Orkestre grojantys 14 kompozitorių ir atlikėjų supažindins su mažai kam girdėtu Šiaurės šalių džiazu, Europos šiuolaikinės ir norvegų liaudies muzikos eksperimentiniais garsais.

Antrąją festivalio dieną pradės panevėžiečių džiazo orkestras „Pan Big Band“, kartu į kompaniją pasikvietęs kraštietę Rūtą Švipaitę. Solistė su orkestru klausytojus džiugins svingo, latino džiazo ir soulo stiliaus kūriniais. Šiuos atlikėjus scenoje keis jaunimas – charizmatiškasis Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“. Jau nuolatiniu „Big Band Festival Šiauliai“ dalyviu tapęs orkestras ir šiais metais parodys stipriausią džiazo jėgą. Po jų pasirodymą dovanos Ukrainos karinių pajėgų bigbendas su solistėmis Olga Stepaniuk ir Anna Khabarova. Šio kolektyvo pasirodymas festivalyje yra debiutinis, tačiau pozityvia nuotaika ir įvairiomis muzikinėmis sintezėmis jie pasiruošę prisijaukinti susirinkusią publiką. O šventės pabaigai organizatoriai paliko tikrą muzikinį desertą. Pašėlę, energijos pliūpsniais trykštantys, nuolat besišypsantys – grupė „Astroficus“. Jų kuriami pasirodymai – tai šventė pojūčiams: dinamiška ritmo sekcija, varinių pučiamųjų trio ir įvairūs mušamieji instrumentai sukuria užkrečiantį ritmą, kuris neabejotinai išjudins minią.

Organizatoriai kviečia apsilankyti tarptautinio festivalio „Big Band Festival Šiauliai 2023“ koncertuose. Švente džiaugsis ne tik muzikos gerbėjai, bet ir mažiausieji lankytojai, kurių lauks įvairios pramogos. Daugiau informacijos rasite www.saule.lt arba „Big Band Festival Šiauliai“ feisbuko paskyroje.