Liepos 6‑osios popietę Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ vykęs Valstybės dienos koncertas tapo reikšmingu meniniu akcentu, subūrusiu miestiečius prasmingam šventės paminėjimui. Šventinė muzikinė valanda prasidėjo visiems itin svarbiu simboliniu momentu – suskambus Tautiškai giesmei. Visi susirinkusieji pakilo iš savo vietų ir darniai giedojo Lietuvos himną, kuris suvienijo visus vienai akimirkai – už Lietuvą, už laisvę, už vienybę.
Po himno publiką pasveikino koncerto vedėja Raimonda Sližienė. Ji ne tik tarė sveikinimo žodį, bet ir išsamiai pristatė programą – Ludwig van Beethoven Simfoniją Nr. 7 A‑dur, op. 92 – bei jos dalis. Kaip pabrėžta, šis kūrinys Šiauliuose skambėjo pirmą kartą – tai tapo simboline premjera miestui.
Pasak maestro Vilhelmo Čepinskio, šis kūrinys pasirinktas neatsitiktinai. „Šią Beethoveno simfoniją daugelis laiko netgi geriausia iš visų jo simfonijų – ypač dėl antrojo dalies Allegretto. Ji kurta 1813 metais Vienoje, esant nestabiliam politiniam ir socialiniam fone. Kai kurie muzikos teoretikai mano, kad iš to neramumo kilo kūrinio gilumas ir jėga, jungiantys triumfo ir tragedijos elementus. Tai labai artima ir Mindaugo laikų istoriniam kontekstui – nuolatinės išorinės ir vidinės kovos. Simfonija Nr. 7 tai atspindi idealiai – jos triumfuojantis charakteris tarsi žymi pergalę prieš blogį“, – mintimis dalijosi dirigentas.
Publiką užbūrė viena ryškiausių pasaulinio simfoninio repertuaro viršūnių, kurią atliko CAMERATA SOLARIS Šiaulių miesto simfoninis orkestras. Orkestrui dirigavo meno vadovas Vilhelmas Čepinskis. Skambėjusi Simfonija Nr. 7 nepaliko abejingų – publikos dėmesys, susikaupimas ir ilgi plojimai koncerto pabaigoje išdavė emocinį ryšį, užsimezgusį tarp scenos ir salės. Klausytojai liko sužavėti – ovacijos ilgai netilo, tad orkestras, atliepdamas tokį šiltą priėmimą, padovanojo dar vieną netikėtą dovaną: pakartotinai nuskambėjo įtaikioji antroji ir energingoji ketvirtoji simfonijos dalys. Šis gestas buvo ne tik pagarba susirinkusiems, bet ir gyvas įrodymas, kiek daug muzikos galia reiškia šiai bendruomenei.
Koncertas buvo ne tik simbolinis akcentas Valstybės dienos proga, bet ir dalis didesnio kūrybinio pažado. Vilhelmas Čepinskis atskleidė užsibrėžęs ambicingą tikslą – kartu su CAMERATA SOLARIS Šiaulių miesto simfoniniu orkestru atlikti ir įrašyti visas devynias Beethoveno simfonijas. „Esu pažadėjęs tai merui, publikai, melomanams. Tikiuosi, kad viskas pavyks“, – kalbėjo meno vadovas.