„Velykų šviesa“ šventinėmis melodijomis nušvietė bažnyčios skliautus

  • Titulinis
  • Naujienos
  • „Velykų šviesa“ šventinėmis melodijomis nušvietė bažnyčios skliautus
2024 04 02


Vakar Šiaulių pučiamųjų orkestras šiauliečius ir miesto svečius subūrė jau į tradiciniu tapusį koncertą „Velykų šviesa“, nuaidėjusį Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje. Šioje ypatingoje šventėje harmoningai susiliejo pavasario dvelksmas, Velykų džiaugsmas ir nuotaikinga muzika.

 

Muzikinę popietę gausiai susirinkusiai publikai nemokamai dovanojo ne tik Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga), bet ir solistai Asta Krikščiūnaitė, Laurynas Viliušis, Adrijana Balsytė, Romualdas Juzukonis, saksofonininkė Deimantė Žigaitė ir birbynininkas Karolis Bauža. Ne pirmą kartą Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ šioje sakralinėje erdvėje organizuotame koncerte drauge su atlikėjais dainavo ir išskirtinių klausytojų ovacijų bei palaikymo sulaukęs Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo parapijos klebonas kunigas Gintaras Jonikas.

Antrai Velykų dienai puikiai tinkančioje programoje skambėjo lietuvių ir užsienio autorių kūriniai: L. Cohen „Halleluja“, P. Mascagni „Ave Maria“, A. Raudonikio „Švelnumas“, J. Cechanovičiaus „Velykų rytas“ bei daugelis kitų.

Tradiciniu tapusio koncerto idėjos autorius – Sigitas Vaičiulionis, pirmą tokį renginį inicijavęs net prieš 35-erius metus. Tuomet jame pasirodė S. Vaičiulionio vadovaujami choras „Polifonija“ ir Šiaulių televizorių gamyklos vyrų choras „Tauras". Tai buvo neeilinė šventė tikintiesiems, nes tokį profesionaliosios muzikos koncertą bažnyčioje leista surengti pirmą kartą po bemaž penkių dešimtmečių draudimo.

Šiemet renginį vedusi Gretė Každailytė nevengė prisiminti jo pradžios ir džiaugėsi, kad dabartinis renginys drauge subūrė itin skirtingus atlikėjus. Saksofonininkė Deimantė Žigaitė, buvusi Šiaulių 1-osios muzikos mokyklos mokinė, anksčiau dažnai koncertavusi su Šiaulių pučiamųjų orkestru, šįkart į pasirodymą atvyko tiesiai iš Anglijos, kur šiuo metu studijuoja Huddersfield universitete. Susirinkusiems grojo ir kitas, dabartinis tos pačios muzikos mokyklos auklėtinis – tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas, birbynininkas Karolis Bauža.

Koncerto klausytojai turėjo progą išgirsti ir vieną plačiausiai savo išskirtinį balsą ir Lietuvos vardą pasaulyje skleidžiančių operos solisčių – sopraną Astą Krikščiūnaitę. Ji savo vaidmenimis ir repertuaru aprėpia ir kitus vokalinės muzikos žanrus, žavi ir nepalieka abejingų ne tik tarp muzikos srities profesionalų, bet ir plačiosios visuomenės atstovų.

Renginį vainikavo bendras visų dainininkų atliktas įkvepiantis B. Graham kūrinys „Tu mane pakeli“, kurį žiūrovai palydėjo audringomis ovacijomis, plodami net atsistoję.

Šventinio koncerto gražiausias akimirkas užfiksavo Olena Muzychenko.  

Nuotraukos