Vilniaus rotušėje skambės kompozitoriaus Jaroslavo Cechanovičiaus kūriniai

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Vilniaus rotušėje skambės kompozitoriaus Jaroslavo Cechanovičiaus kūriniai
2023 02 18


Šiaulių pučiamųjų orkestras drauge su scenos bičiuliais šį šeštadienį vilniečius kviečia pasimėgauti profesionalia muzika. Vasario 18-ąją 16 val. Vilniaus rotušėje koncerte „Gyvenimas muzikai“ klausytojai turės galimybę išgirsti lietuvių kompozitoriaus Jaroslavo Cechanovičiaus kūrinius.

 

Šeštadienio popietę Vilniaus širdyje skambės koncertai, skirti trimitui, trombonui, sopraniniam saksofonui bei pučiamųjų orkestrui, kuriuos parašė kompozitorius Jaroslavas Cechanovičius.  „Mums yra garbė, jog kompozitorius pasitiki mumis ir patiki naujus kūrinius atlikti Šiaulių pučiamųjų orkestrui, o paskui juos paleidžia į pasaulį. Prie šio malonumo prisideda ir didžiulė atsakomybė atliekant programas, kurias pateikiame žiūrovams“, – emocijomis su nekantrumu veide dalijasi orkestro meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis. Džiugesio paruošta programa neslepia ir kompozitorius Jaroslavas Cechanovičius. Muzikas pabrėžia, jog savo kūryboje nemėgsta nuobodumo, todėl visuomet stengiasi įnešti įdomesnį harmoninį ar melodinį sprendimą, kuris kūriniui suteiktų daugiau spalvų, o šios pasiektų klausytoją.

 

Renginio programa išties ypatinga – susirinkusiai publikai skambius kūrinius dovanos vieni žymiausių Lietuvos instrumentalistų – trimitininkas Algirdas Januševičius ir trombonininkas Remigijus Gumuliauskas, saksofonininkas Gediminas Brūzga, operos solistė Ieva Barbora Juozapaitytė bei Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga). Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ kultūrinės veiklos vadybininkė Jovita Gadeikienė džiaugiasi, kad orkestras turi galimybę savo koncertinėmis programomis dalintis ir su vilniečiais: „Smagu, kuomet profesionali muzika atranda klausytoją ir už savojo miesto ribų. Orkestras ruošia įvairiaspalves programas, kuriose dalelę savęs atrasti gali kiekvienas“.

 

Renginio organizatoriai primena, kad nemokamas koncertas „Gyvenimas muzikai“ vyks rytoj, vasario 18 dieną, 16 valandą Vilniaus rotušėje.