Visi trys „Saulės“ kolektyvai Kovo 11-ąją paminėjo, grodami Lietuvos himną

  • Titulinis
  • Naujienos
  • Visi trys „Saulės“ kolektyvai Kovo 11-ąją paminėjo, grodami Lietuvos himną
2024 03 12


Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ kolektyvai praleido šventiškai. Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ ir Šiaulių bigbendas kartu su Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniais bei liaudiškos muzikos ansambliu „Jovarėlis“ susirinkusiems Šiaulių kultūros centre dovanojo nemokamą koncertą „Laisvės įkvėpti“. O Šiaulių pučiamųjų orkestras muzikos garsais džiugino trispalvės žygio „Lietuva mūsų širdyse“ ir miesto Prisikėlimo aikštėje vykusios iškilmingos Lietuvos valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijos dalyvius.

Šventinį koncertą užkūrė jaunieji muzikantai

Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuotas koncertas „Laisvės įkvėpti“ prasidėjo Šiaulių kamerinio orkestro „Camerata Solaris“, Šiaulių bigbendo ir ansamblio „Jovarėlis“ (vadovės Regina Vaišnorienė ir Daina Kavaliauskienė), atliktu valstybiniu himnu. Vėliau mūsų miesto šviesuliai – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniai publikai dovanojo gražiausius lietuviškus kūrinius. Susirinkusiems pasirodė jaunieji akordeonininkai ir pianistai, smuikininkai ir  vokalistai, tarp atlikėjų buvo ir kanklėmis, lamzdeliu grojusios merginos. Jauniausia koncerto dalyvė – Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos trečiokė, smuikininkė Agnė Marozaitė. 

Renginio vedėja Gretė Každailytė pasidžiaugė žiūrovams suteikta galimybe nemokamame šventiniame koncerte išgirsti gausų būrį būtent jaunosios kartos atlikėjų. „Kartos, kuri puoselėdama tradicijas, neapleidžia savo šaknų ir kankliuoja, pučia birbynę ar lamzdelį, skrabaluoja taip, kaip tikriausiai prieš daugelį metų darė mūsų protėviai. Džiugu žinoti, kad mūsų miesto Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokytojai augina didžius talentus iš mažų daigelių į didelius medžius“, – sakė vedėja.

Keliems koncerto kūriniams atlikti susijungę Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“ ir Šiaulių bigbendas virto vieninteliu Lietuvoje simfodžiazo kolektyvu. Koncertui dirigavo Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis bei Šiaulių bigbendo meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis.

Koncerto pabaigoje žiūrovams linkėta nepamiršti, kad laisvė nėra amžina dovana. Jai išlaikyti būtinos kasdienės mūsų visų pastangos. Ir išlieka ji tik tuomet, kai kovojama, kuriama, nepaisoma sunkumų ir nepatogumų, kai daroma viskas, kas tik įmanoma.

Šiemet orkestro pūtikams purtyti sniego iš instrumentų neteko

Bene įspūdingiausiu 34-ųjų laisvės metinių minėjimo atvirose Šiaulių erdvėse akcentu tapo 300 metrų ilgio valstybės vėliavos nešimas. Šį, jau vienuoliktą trispalvės žygį „Lietuva mūsų širdyse“ organizavusio Šiaulių kultūros centro skaičiavimais, jis šiemet sulaukė net 2000 dalyvių. Žygeiviai ėjo nuo Šiaulių arenos iki centrinės miesto Prisikėlimo aikštės, Tilžės gatvėje šios iškilmingos eisenos priešakyje jau tradiciškai stojo Šiaulių pučiamųjų orkestras. Jo muzikantai džiaugėsi puikiu šventinės dienos oru, mat pernai kovo 11-ąją taip smarkiai snigo, kad jiems nuo būgno vis tekdavo nusibraukti, o iš dalies pučiamųjų instrumentų tiesiog išsipurtyti sniegą.

Tarp nešusiųjų vėliavą  buvo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinė, miesto švietimo įstaigų atstovai, o taip pat visi panorėję prisijungti prie žygio. Šiaulių pučiamųjų orkestrui eisenoje iškilmingai vadovavo jo dirigentas Gediminas Brūzga. Muzikantams pakilus į Prisikėlimo aikštės sceną, prie jo prisijungė ir Šiaulių pučiamųjų orkestro meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis.  

Skambant Šiaulių pučiamųjų orkestro ir folkroko grupės „Žalvarinis“ atliekamam Lietuvos himnui, aikštėje iškelta trispalvė. Ją vos visus norinčius sutalpinusioje aikštėje šiemet iškėlė Lietuvos regbio federacijos prezidentas, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys, vaikų dienos centro „Tik tu“ įkūrėjas Irmantas Kukulskis. Šventę aikštėje vainikavo folkroko grupės „Žalvarinis“ koncertas.

Šventės akimirkas užfiksavo Olena Muzychenko ir Marina Visockienė.

Nuotraukos