Big Band Festival Šiauliai

Šiemet birželio 12, 15 ir 16 d. Saulės laikrodžio aikštėje Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ organizuoja jau XV tarptautinį festivalį „Big Band Festival Šiauliai 2024“. Laukiama, kad, kaip ir ankstesniais metais, į šį reprezentacinį miesto renginį sugužės gausus profesionalių bigbendų ir džiazo solistų būrys.

Pernai festivalyje dalyvavo ne tik svečiai iš kitų Lietuvos miestų, bet ir dar šešių užsienio valstybių: Prancūzijos, Ukrainos, JAV, Norvegijos, Ispanijos ir Latvijos. Po atviru dangumi atliekamoje programoje skambėjo klasikos, svingolatino džiazofolkmuzikos ir kiti kūriniai.

Kasmet Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamas tarptautinis festivalis vis auga ir tobulėja. Nestovi vietoje ir nepamainomi jo dalyviai, festivalio šeimininkai – Šiaulių bigbendas. Pernai festivalio scenoje Šiaulių bigbendas pasirodė ir nepaprastas kompozicijas publikai dovanojo drauge su išraiškingąja atlikėja bei kompozitore Viktorija Pilatovič, atvykusia į festivalį tiesiai iš saulėtos Ispanijos. Šiemet kolektyvas žada žiūrovus pradžiuginti specialiai šiam renginiui kartu su „Lietuvos balso 2023“ nugalėtoju Anyanya ruošiama programa.

Kaip ir ankstesniais metais, „Big Band Festival Šiauliai 2024“ turėtų pasirodyti nuolatiniu jo dalyviu tapęs vietinis jaunimas – charizmatiškasis Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos džiazo orkestras „Romuva“.

Šventės pabaigoje organizatoriai tikisi vėl klausytojams „patiekti“ ypatingą muzikinį desertą. Kas išjudins minią šiemet? Ateikite ir pamatykite bei išgirskite patys!

Daugiau informacijos, artėjant festivaliui, ieškokite feisbuko paskyroje „Big Band Festival Šiauliai“.