Arno Karolio Kmieliausko muzikinis performansas „It’s not about new sound“

  • Titulinis
  • Renginiai
  • Arno Karolio Kmieliausko muzikinis performansas „It’s not about new sound“
calendar Renginio data 2024 m. birželio 19 d.
timeRenginio pradžia 18:00 val.
calendar Renginio vieta Koncertų salė „Saulė“, Tilžės g. 140, Šiauliai
Renginio organizatorius: VŠĮ „Sielai“
Bilieto kaina: Koncertas nemokamas!
Birželio 19 d. 18 val. Koncertų salėje „Saulė“ Arno Karolio Kmieliausko muzikinis performansas „It’s not about new sound“.

Muzikantas yra vienas ryškiausių jaunosios kartos violončelininkų Lietuvoje. 2016 metų A. Glazunovo konkurse Paryžiuje tapęs pirmos vietos laureatu, jis greitai tapo vienu aktyviausių savo kartos violončelininkų, įsitraukė į daugelio Lietuvos klasikinės ir šiuolaikinės ansamblių veiklas, taip pat iniciavo daugybę kultūrinių judėjimų, įkūrė savo ansamblius, kuriuose vykdo savo kūrybines idėjas. Arnas yra šiuolaikinės muzikos ansamblio „Twenty Fingers Duo“ ir violončelininkų ansamblio „Cello Club“ įkūrėjas, taip pat šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ ir kvarteto „Chordos“ narys. Nuo 2014 m. prisijungė prie Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro artistų.

2024 metais Arnui Kmieliauskui už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija. Per pastaruosius metus muzikantas dalyvavo daugelyje muzikos ir meno festivalių, kaip „Bang on a Can“ (JAV), „Hcmf//“ (JK), „Usedom“ (Vokietija), „Litauische Kultur in Bayern 2021“, „Gaida“, „XXI Festival Sinfonia Varsovia“ (Lenkija), „Expo 2020 Dubai“ (JAE), „Baltic music days“ (Latvija, Estija) ir kt. Per praėjusius tris metus su ansambliu „Twenty Fingers Duo“ išleido tris lietuviškos muzikos albumus – debiutinį „Performa“, antrąjį – „Dualitas“ ir trečiąjį – „Two Sides: West / East“.

Svarbiausia violončelininko veiklos sritis yra šiuolaikinė muzika – eksperimentiniais ir tarpsritiniais projektais bei Lietuvos kūrėjų darbų sklaida Arnas siekia suteikti balsą talentingiems kompozitoriams ir šiuolaikinio meno kūrėjams propaguodamas jų muziką. Arnas muzikuoti pradėjo penkerių metų B. Dvariono muzikos mokykloje, vėliau baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą. Bakalauro ir magistro studijų diplomus įgijo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, docento Edmundo Kulikausko klasėje. Arno Kmieliausko kūrybos laukas labai platus – violončelininkas atlieka, kuruoja, inicijuoja ir vykdo įvairius meno projektus, kurių žanrinė įvairovė neapsiriboja vien klasikinės ir šiuolaikinės muzikos barais, muzikas aktyviai dirba ir tarpdisciplinio meno lauke aktyviai bendradarbiaudamas su kitų sričių menininkais.

Organizatorius – VšĮ „Sielai“.
Partneriai: Fotografijos muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus.
Informacinis parneris – LRT.
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.
camera

Mieli lankytojai, dalyvaudami renginiuose, neprieštaraujate, kad jie gali būti filmuojami ar fotografuojami, o jų nuotraukos viešinamos koncertų salės „Saulė“ internetinėje svetainėje, žiniasklaidoje ar socialiniuose tinkluose