XXII džiazo festivalis „Birštonas”

calendar Renginio data 2024 m. balandžio 07 d.
timeRenginio pradžia 13 val.
calendar Renginio vieta Birštono kultūros centras, Jaunimo g. 4, Birštonas
Renginio organizatorius: Birštono kultūros centras
Bilieto kaina: 30 Eur

Bilietus platina: https://kakava.lt/renginys/siauliu-miesto-bigbendas-ir-daumants-kalnins-modal-jazz-ensemble-lt-inspired-quartet/7637/13906

2024 metais bus jau 44 metai kaip jaukiame kurortiniame Birštono miestelyje vyks tradicinis, seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis ,,Birštonas“.

Festivalis vyks balandžio 5-7 dienomis.

Nuo 1980-ųjų kas dvejus metus (išskyrus 2020 m. dėl pandemijos) čia skambantis džiazas jau senokai šiam kurortui pelnė Lietuvos džiazo Mekos vardą. Juk čia iš visos Lietuvos, ir ne tik iš jos traukia džiazo „piligrimai“. 2,9 tūkstančio gyventojų teturinčiame miestelyje kartą per 2 metus džiazo klausosi bemaž tiek pat – 3 tūkstančiai džiazo klausytojų! Tad šio festivalio radijo ir TV įrašai yra bene išsamiausias Lietuvos džiazo istorijos dokumentas. Džiazo forumas Birštone ilgainiui davė impulsą vilniečiams, kauniečiams bei klaipėdiečiams panašius renginius organizuoti ir savo miestuose.

Birštono džiazo festivalis išsiskiria savuoju Grand Prix, savotišku Lietuvos džiazo „Oskaru“, suteikiamu už svariausią indėlį į Lietuvos džiazą. Jau 21 garsių Lietuvos dailininkų sukurtų Grand Prix turi savo šeimininkus, 2024 m. labiausiai Lietuvos džiazui nusipelniusiam džiazmenui bus įteiktas 22-asis.

Birštono festivalis turi tarptautinį rezonansą – jis žinomas Europoje, į jį suvažiuoja kitų festivalių rengėjai, prodiuseriai, menedžeriai, kitų šalių džiazo kritikai ir žurnalistai. Festivalį nuolat filmuoja bei įrašinėja Lietuvos televizija ir radijas, tokiu būdu dokumentuodama Lietuvos džiazo istoriją.

Balandžio 7 d. sekmadienis
13 val.

• Šiaulių bigbendas (meno vadovas ir dirigentas Raitis Ašmanis) ir Daumants Kalninš (Lietuva-Latvija)
• „Modal Jazz Ensemble“ (Latvija)
• „LT INSPIRED QUARTET“ (Lietuva-Ukraina)

Bilieto kaina 30 Eur

Visa festivalio programa